Telefon
WhatsApp
NİSSAN MOTOR/ŞANZIMAN TAMİRİ

NİSSAN MOTOR SİSTEMİ ARIZALARI

Her Model Nissan Araclarınızın Motor/Şanzıman Arızaları ve Çözümleri

Nissan Şanzıman Tamiri

Araçların ana parçalarından oluşan şanzıman; motordan alınan gücün tekerlere iletilmesini sağlayan aksamdır. Gerekli periyodik bakımlarının yapılmamasında veya yanlış kullanımında, çalışma şekli değişmektedir. Olumsuz anlamda etkilenen şanzımanın bakımı veya tamiri kısa sürede yapılmalı veya değiştirilerek sorun çözülmelidir.

Nissan marka aracınızı Nissan Özel Servisi kapsamında araç donamlarına hâkim uzman ekiplere teslim edebilirsiniz. Şanzıman bakımı, tamiri veya değiştirilmesi konusunda yardım talep edebilirsiniz. Şanzıman araçlar için hayati önem taşıyan parçalardan oluşmaktadır. Bu yüzden erken alınacak tedbirler, maliyetlerin artmasını engellemektedir.

Nissan markalı araçlarınızın Şanzıman tamirlerini ve bakımlarını Fethiye Akademi Nissan Servisinde kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. 

Fethiye Akademi Nissan Özel Servisi Nissan Şanzıman Arıza ve Bakımları

Aracın şanzıman ile ilgili arza vermesi, ilk vites geçişlerinde kendisini göstermektedir. Vites geçişleri ile motor gücü arttırılıp azaltılır. Eğer kullanıcı burada bir hata olduğunu fark etmişse, en kısa sürede aracını Fethiye Akademi Nissan Servisi yetkililerine durumu anlatarak yardım talep etmelidir.

Şanzıman değişimi kullanıcılar için maliyetli bir işlem olarak görülmektedir. Bu yüzden tamir edilmesi mümkün olmayan veya kullanım için artık imkân sunmayan parçanın değişmesi gerekmektedir. Fethiye Akademi Nissan Ustaları ile iletişime geçerek şanzıman değişimi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Motor Soğutma Sistemi Nedir?

İçten yanmalı motorlar çalışmak için belli bir derecede yanmaya ihtiyaç duyarlar. Oluşan bu yanma ve silindirlerin içersindeki yakıt patlamaları motorun çok yüksek derecelerde ısınmasına yol açar. Motor soğutma sistemi bu yüksek derecelerdeki ısının motora zarar vermeyecek düzeye indirilmesini sağlayan sistemlerdir. Fethiye Akademi Nissan Servisi ziyaretinizde aracınızın sağlıklı biçimde çalışmasını sağlamak için gerekli kontroller, Fethiye Nissan ustaları tarafından detaylı bir biçimde gerçekleştirilecektir.

Motor Soğutma Sistemi Bakımı

Motor soğutma sistemi aracın rutin çalışmasını sağlayan parçalardan oluşmaktadır. Motorun aşırı ısınmasını engelleyerek performansını korumasına yardımcı olur. Gerekli bakım ve onarımı yapılmadığı zaman çok büyük sorunlara yol açmaktadır. Fethiye Nissan Özel Servisi sürücülere bakım ve onarım hizmeti vermektedir. Soğutma sistemi aracın kalbi olan motor ile radyatör arasına kurulan mekanizma ile gerçekleşmektedir. Ayrıca araç marka ve modele göre radyatör sıvısı için farklı karışımlar kullanılmaktadır. Bu konuda Fethiye Nissan Ustaları ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

Yaygın Motor Soğutma Sistemi Arızaları Nelerdir?

En yayın motor soğutma sistemi sorunları, hararet yapma, fan ve müşür arızaları, su eksiltme ya da boru ve hortum çatlaklarıdır. Eğer motorunuz çok yüksek derecelerde uzun süre çalışırsa, conta yanması gibi büyük sorunlara yol açarak sizleri daha büyük masraflara sokacaktır. Nissan Özel Servisi tarafından en kaliteli biçimde arızaların giderilmesi sağlanır. Aracınızda motor soğutma sistemi arızası mevcut ise en uygun ve hızlı çözüm için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın