Telefon
WhatsApp
NİSSAN KLİMA BAKIMI TAMİRİ

Oto Klima Bakımı

Oto Klima Gazı Dolumu ve Tamiri Alanında Uzman ve Deneyimli Kadromuzla Sizlere Hizmet Sunmaktayız. Yaz ve Kış Mevsimlerinde Daha Rahat Yolculuklar İçin Klima Bakımını Mutlaka Yaptırmanız Gerekir. Fethiye Akademi Nissan Özel Servisi Bu Alanda sizlere en iyi hizmeti sunmak için 7/24 sizlere hizmet sunmaktadır.

Otomobil konusunda araştırma yapıldığı zaman kişilerin özellikle klima konusunda hassas oldukları görülmektedir. Siz de özellikle sıcak bir ilde yaşıyorsanız klima sizin için de olmazsa olmaz kriterlerden biri olmalıdır. Bu nedenle hem kliması olan hem de diğer kriterler bakımından kendinize uygun olan cihazla arasından bir seçim yapmanız gerekmektedir. Otomobil konusunda gerekli olan incelemeler gerçekleştirildikten sonra siz de tek bir tık ile konu hakkında firmanızdan bilgi alabilir ve bakım konusunda hangi yolu izlemeniz gerektiği ile alakalı olarak da rehberlik talep edebilirsiniz. Klima sahibi olan araçların bakım konusunda çok daha farklı bir seriye sahip olunması gerektiği konusunda da bilgi sahibi olunmalıdır. Oto klima bakımı özellikle en iyi performansın elde edilebilmesi için çok önemlidir.

Klima Kullanımı Konusunda Neler Bilinmelidir?

Araba klima bakımı konusunda öncelikle tek başına hareket etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu konuda profesyonel kişilerden yardım almak aracınızın çok daha iyi çalışması için sizi daha iyi bir noktaya sevk edecektir. Klimanın kullanımı konusunda da ne denli hassas olursanız elde edilecek olan performans ve bakım sıklığı da buna uygun olarak değişim gösterecektir. Nissan klima bakımı konusunda sizin de aklınızı karıştıran adımlar olursa bunu her zaman tamiriniz ile ilgilenen firmaya ya da direkt olarak arabayı satın almış olduğunuz sisteme danışmanız sizin için çok daha mantıklı olacaktır.

Klima Kaçak Tespiti

Bununla birlikte klima akşamlarından herhangi birisinde kaçak olması durumunda mevcut gaz azalacağı için yeterince iyi performans alınamayacaktır. Bu durumda yapılacak tek şey Fethiye oto klima gazı hizmeti sunan firmalardan yardım talep etmek olacaktır. Bu firmalara gittiğiniz zaman direkt olarak klima gazının basılması söz konusu değildir. Eğer klima gazından herhangi bir eksilme varsa o zaman ilk olarak bu eksilmenin neden kaynaklanmış olduğu tespit edilmelidir. Eğer bu tespit işlemi yapılmadan gaz basımı gerçekleştirilirse tekrar aynı kaçak bölgeden gaz salınımı yaşanacağından dolayı yeniden azalma ortaya çıkacak ve yine yeterince performans sağlanamamış olacaktır.

Bu konuda uzman kişiler tarafından yapılan çeşitli testler sonucunda, kaçak olan bölge tespit edilir ve sonrasında bu sorun ortadan kaldırılır. Bunun sonrasında da gaz tamamen boşaltılarak vakumlama işlemi yapılır. Bu işlemin sonrasında ise yeterli seviyede gaz basımı yapılarak işlem sona erdirilir. Yeni gaz basımı sayesinde artık klima herhangi bir sorun çıkarmadan çalışacaktır.

Oto Klima Gazı Miktarı Ne Kadar?

Oto klima gazı dolum miktarı 300 - 1200 gr aralığında olmakla beraber bu miktar aracınızın modeline, kapasitesine göe değişiklik gösterebilmektedir.Oto klima gazı dolum miktarı üretici firma tavsiyesi doğrultusunda ayarlanmakta olup aracınızın klima sistemine ve kapasitesine uygun şekilde yapılmaktadır.
Oto klima gazı miktarı oldukça önemlidir, yanlış miktarda yağılacak klima gazı dolumu aracınızın klima sisteminin istenilen performansta çalışmasını engelleyecek ve yeni arızaların önünü açacaktır. Araç klima gazı miktarında +- 50 gr. fark oluşabilmektedir.

Klima Koku Bakteri Temizliği

Klima bakteri temizliği ile aracınızın klimasından yayılan kötü kokuların önüne geçersiniz. Aracınızın klimasından gelen kötü kokuların en önemli kaynağı klimadaki bakteri oluşumudur. Klima bakteri oluşumu sağlığınız için zararlıdır.

Aracınızın kliması bakteri oluşumuyla birlikte verimli çalışmayacak, aracınızın içinde sağlıklı bir hava sirkülasyonu sağlanamayacak ve özellikle de bakterilerin neden olduğu küf kokusunu solumanız sağlığınıza zarar verecektir.

Araç klimasını yoğun olarak kullandığınız dönemlerde, klimanızdan kötü kokular geliyor, klimayı çalıştırdığınız hâlde hava akışı sağlanmıyor, klima yeterince soğutmuyor ise vakit kaybetmeden Akademi Nissan servisimize uğramanızı tavsiye ederiz.

Bize Ulaşın